Маями отново поведе на Бостън след победа в мач №3

Маями Джими Бътлър Бостън
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:08, 22.05.2022
Чете се за: 03:00 мин.

Отборът на Маями Хийт поведе с 2:1 победи във финалната серия на Източната конференция с Бостън Селтикс в Националната баскетболна асоциация, след като спечели мач №3 със 109:103 точки като гост.

Лидерите на Изток изгубиха домакинското си предимство със загуба във Флорида в предишния мач, но започнаха ударно в зала "Ти Ди Гардън" тази нощ и взеха първата част с 39:18.

Във втората част "горещите" загубиха своята звезда Джими Бътлър заради контузия, но в негово отсъствие лидерската роля пое центърът Бам Адебайо, който завърши с 31 точки, 10 борби, 6 асистенции и 4 откраднати топки при над 68% успеваемост на стрелбата. Маями поведе с 25 точки във втората четвъртина, но авансът им бе стопен до само една точка при 93:92 три минути преди края. Все пак гостите удържаха щурма на Селтикс за важна победа като гост.

Мак Стръс добави 16 точки за успеха, а Пи Джей Тъкър се отчете със 17. За Бостън над всички бе Джейлън Браун с 40 точки и 9 борби, ветеранът Ал Хорфърд записа 20 точки и 14 борби, Маркъс Смарт завърши с 16 точки и 7 асистенции, но звездата Джейсън Тейтъм нямаше ден и вкара едва 10 точки при 21.4% точна стрелба.

"Шест загубени топки и нито един кош през второто полувреме - това е недопустимо. Трябва да играя по-добре. Чувствам, че подведох момчетата тази вечер. Вината е моя", критичен бе към себе си Тейтъм.

Треньорът на Селтикс Име Удока се съгласи с мнението на своя възпитаник, че играта на тима не е била на желаното ниво.

"Ние отговорихме на загубата в първия мач с победа във втория, сега те направиха същото. Трябваше да им отговорим, но не бяхме на нужното ниво", каза той.

Четвъртият мач от серията е в понеделник, отново в Бостън.