Медицински работници ще настояват за достойно заплащане пред здравното министерство. Вчера те протестираха пред областната болница в Бургас.
Сестрите настояват основните заплати на медицинските специалисти да се увеличат на две минимални работни заплати.
Искат да се подпише нов колективен трудов договор, а високите заплати да не се изработват само на база на извънреден труд и допълнителни плащания.
Организатор на протеста е Синдикатът на медицинските специалисти.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина