Четири медицински сестри от училищното и детско здравеопазване в община Гоце Делчев са на първа линия в борбата с COVID-19. Те помагат на своите колеги от инфекциозното отделение на МБАЛ "Иван Скендеров".
Медицинските сестри са подсигурени с облекла с най-висока степен на защита и всичко необходимо за безопасни условия на труд.
В продължение на три месеца медицинските специалисти, работещи в детските ясли, детски градини и здравни кабинети в училищата на територията на община Гоце Делчев бяха включени и работиха по график във Временния здравен пункт на ГКПП „Илинден“, както и в разкрития специализиран кабинет в борбата с COVID – 19 в МБАЛ „Иван Скендеров“ в Гоце Делчев.
Осигуряването на специалисти, които да работят в условията на епидемия, е сериозен проблем не само за региона на Гоце Делчев. Много от медицинските специалисти не желаят да поемат такъв риск, въпреки нуждите, съобщава от пресцентъра на общината в града.
Автор: Станислава Христова
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите