Медведев и Мъри ще спорят за титлата в Доха

09:22, 25.02.2023
Чете се за: 02:40 мин.
Руснакът Даниил Медведев се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Даниил Медведев и Анди Мъри са двамата финалисти на турнира по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 1,377 милиона долара.

Руският тенисист се наложи над Феликс Ожер-Алиасим с 6:4, 7:6(7). Двубоят започна с пробив на сметката на руснака, но канадецът изравни за 4:4 гейма. Световният №8 мигновено реализира втори пробив и затвори частта при следващото си подаване.

Втория сет двамата тенисисти си размениха по още един пробив, преди да се стигне до тайбрека. 9-ият в света Ожер-Алиасим пропусна три сетбола. Медведев се поздрави с победата с първия си мачбол след 1 час и 57 минути игра.

В другия полуфинал британецът Анди Мъри надви Иржи Лехечка с 6:0, 3:6, 7:6(6). В първия сет шотландецът игра категорично и не даде шанс на своя опонент. Чехът поведе с 3:0 гейма във втората част, което му осигури комфортен аванс и му позволи да изравни сетовете. В третата част двамата си размениха по два пробива, преди тайбрека, като 21-годишният Лехечка пропиля цели пет мачбола. В тайбрека Анди Мъри също пропусна мачбол, но при втората си възможност сложи точка на спора.

"Не знам как спечелих, това е един от най-невероятните обрати в кариерата ми. Знаех, че той сервира за първо участие на финал, така че исках да го поставя под напрежение. Знам, че е трудно да сервираш за мач в такава ситуация, но честно казано не знам как успях да обърна", сподели Мъри, чиито шест победи през тази година са дошли в решаващ сет.

Медведев е спечелил и двата си двубоя срещу Мъри до момента. Финалът на турнира започва в 17:00 часа българско време.

Димитър Бербатов изгледа победата на Манчестър Юнайтед над Барселона в компанията на бивши съотборници