Медведев мина през финландец за сблъсък с Баутиста-Агут в Астана

даниил медведев отстъпи тенисист уайлд кард финала хертогенбош
18:34, 06.10.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Даниил Медведев оформи четвъртфиналистите на силния тенис турнир от сериите АТП 500 в казахстанския град Астана, след като надигра Емил Руусувуори с 6-3, 6-2 за около един час и 15 минути игра.

Поставеният под номер2 в схемата руснак стартира с ранен пробив срещата, като имаше още три брейкбола в седмия гейм. Финландският му опонент се спаси, но така и не успя да върне пробива, като инкасира още един до края на частта. Втората започна по идентичен начин – Медведев проби, но Руусувуори върна брейка.

До 3-2 в полза на руснака играта вървеше равностойно, но тогава шампионът на Ю Ес Оупън 2021 превключи на по-висока предавка и след три безответни гейма ликува с крайната победа. Медведев игра силно на свой сервис, като загуби само пет точки на първи сервис за целия мач. В спор за място на полуфиналите той ще играе с испанеца Роберто Баутиста-Агут.

Победителят ще се изправи срещу спечелилия двойката Новак Джокович – Карен Хачанов. В горната половина Адриан Манарино играе с петия в схемата Андрей Рубльов, а Стефанос Циципас излиза на корта срещу поляка Хуберт Хуркач.

Проф. Пламен Киров: Българският народ не емигрира, той се евакуира
Румен Радев: България търси междинно решение за изтребители