Медведев отново надви Зверев за първи успех на финалите на ATP

23:46, 16.11.2020
Чете се за: 00:57 мин.
Тенис
медведев отново надви зверев първи успех финалите atp

Световният номер 4 записа втора поредна победа над финалиста от тазгодишното издание на US Open, след като го победи преди малко повече от седмица на финала на Мастърса в Париж.

Този път успехът дойде по-лесно за руснака Медведев, който затвори срещата в два сета след 6:3, 6:4 за почти час и половина игра.

Мачът в О2 Арена беше от група "Токио 1970", където са още Новак Джоковч и Диего Шварцаман, като по-рано днес световният номер 1 записа успех над нисичкия аржентинец.

Началото на мача беше нервно и за двамата, като в откриващите минути грешките преобладаваха и от двете страни.

Това доведе до куп възможности за пробив, при които по-съобразителен се оказа руснакът, който спечели подаването си на съперника два пъти, съумявайки да загуби своя сервис само веднъж.

Така след 51 минути игра Медведев спечели първия сет с 6:3.

Във втората част и двамата повишиха нивото си на игра, като този път липсваха безбройните шансове за пробив.

Като цяло обаче Зверев продължи да бъде тенисистът, който по-често бъркаше и това се оказа фатално в седмия гейм, когато той допусна да бъде пробит за общо трети път от началото на срещата.

До края Данил беше безкомпромисен на сервис и в край на сметка затвори мача след 6:4, за да запише първи успех в О2 Арена, след като при дебюта си преди година инкасира три поражения.

Победата означава, че Медведев ще играе със световния номер 1 и петкратен носител на трофея в турнира, Новак Джокович във втория си двубой от групата в сряда, докато за Зверев, който е шампион в надпреварата от 2018-та, предстои среща с Диего Шварцман.