меси лаутаро блестят аржентина копа америка
Снимка: Selección Argentina/Twitter
10:02, 15.06.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Националният отбор на Аржентина загря подобаващо за Копа Америка. Селекцията Лайнъл Скалони разгроми Гватемала с 4:1 в контрола, изиграна в Ландовър, Мериленд. На американска земя Лионел Меси и Лаутаро Мартинес се разписаха по два пъти за актуалните световни шампиони, докато автогол на Лисандро Мартинес направи загубата на гватемалците по-почетна.

За аржентинците това бе последна проверка преди старта на Копа Америка, която се проведе от 20 юни до 14 юли „Гаучосите“ се намират в група А, където ще спорят с Чили, Перу и Канада.

Гватемалците откриха първи резултата още в 4 минута след автогол на Лисандро Мартинес. Лионел Меси отговори на бърза ръка и постави равенството на таблото. Впоследствие аржентинците постигнаха пълен обрат с попадение на Лаутаро Мартинес.

Мартинес продължи с головете и през второто полувреме, когато се разписа след асистенция на Меси. Впоследствие и геният от Росарио се отличи с второ попадение, а завършващият пас бе дело на Анхел Ди Мария.

Корнелия Нинова: Членовете на НС на БСП днес да подтиснат личните си амбиции, омразата и реваншизма