Михаела Чепишева и Цветина Попиванова постигнаха победа в първия си мач на европейското първенство по бадминтон

Иван Русев и Илиян Стойнов ще представят страната ни при мъжките дуети

Михаела Чепишева Цветина Попиванова
Снимка: Българска федерация по бадминтон
15:47, 09.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Михаела Чепишева и Цветина Попиванова постигнаха победа в първия си мач на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон в германския град Саарбрюкен, което е последна квалификация за олимпийските игри в Париж 2024.

Българките победиха Кейт Фрост и София Ноубъл (Ирландия) в оспорван мач с 21:19, 18:21, 21:17 за 53 минути. Следващите им съпернички ще станат ясни по-късно днес.

№3 в схемата са поставени трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева, които почиват в първия кръг и ще започнат участието си в четвъртък.

На смесени двойки Илиян Стойнов и Христомира Поповска загубиха на старта от Адам Прингъл и Рейчъл Андрю (Шотландия) с 21:14, 19:21, 18:21 за 45 минути.

По-късно днес при мъжките дуети Иван Русев и Илиян Стойнов ще имат за съперници Давид Бьорнсон и Кристофер Финсон (Исландия).

В утрешния ден предстоят срещите на единично жени на Калояна Налбантова срещу Вивиен Шандорази (Унгария) и на Христомира Поповска срещу Агнеш Короши (Унгария).

След решението на ВАС: Ще бъдат ли демонтирани и последните фигури на Паметника на Съветската армия?