Микаела Шифрин пренаписа историята със своята 87-ма победа за Световната купа

15:24, 11.03.2023
микаела шифрин доближи една победа постижението линдзи вон

Американката Микаела Шифрин пренаписа историята в Световната купа по ски алпийски дисциплини, след като записа своята 87-ма победа, триумфирайки в слалома в Оре, Швеция.

С успеха си Шифрин задмина легендата Ингемар Стенмарк и вече еднолично е най-успешната състезателка в историята на Световната купа.

По стечение на обстоятелствата рекордната победа №87 дойде на същата писта, където през 2012 година 17-годишната тогава Микаела Шифрин грабна първия успех в своята кариера, който отново дойде в нейната най-силна дисциплина - слаломът.

Днес американката отново не остави шансове на конкуренцията, след като бе най-бърза в първия манш, а във втория направи достатъчно, за да завърши с общ резултат 1:41.77 минути, който ѝ осигури победата.

Втора днес финишира представителката на Швейцария Уенди Холденер, която остана на 0.92 секунди от времето на Шифрин.

Последното място на почетната стълбичка пък зае шведката Ана Свен-Ларшон на изоставане от 0.95 секунди от първото място.

Слаломът в Оре беше и последният старт за жените преди финалите в Световната купа в Солдеу, Андора, които ще се проведат между 15 и 19 март.

БУБА Баскетбол надви Арис Солун във втория си мач от "София Къп"
Рилски спортист стана първият финалист в турнира за Купата на България по баскетбол за жени