Милан докосва Скудетото след домакински успех над Аталанта

милан докосва скудетото домакински успех аталанта
20:53, 15.05.2022

Отборът на Милан постигна победа с 2:0 при домакинството си на Аталанта в двубой от предпоследния 37-и кръг на италианската Серия "А".

"Росонерите" откриха резултата на стадион "Сан Сиро" в 56-ата минута, когато Жуниор Месиас пусна дълго подаване зад гърба на отбраната на "бергамаските" към Рафаел Леао, а португалецът овладя, напредна към наказателното поле и с плътен изстрел по земя се разписа между краката на стража на гостите Хуан Мусо.

Четвърт час преди края на редовното време Милан нанесе решителният си удар, чрез Тео Ернандес, който получи топката от собствената половина, направили силен индивидуален рейд към наказателното поле на Аталанта и с прецизен изстрел се разписа в далечния долен ляв ъгъл на Мусо.

В класирането съставът на Стефано Пиоли е лидер с 83 точки, на 5 пункта пред втория Интер, който по-късно тази вечер гостува на борещия се за оцеляване тим на Каляри.