Милан разби Дженоа, Сасуоло измъкна точка от Наполи

шведите надяват златан класира световното катар
23:37, 01.12.2021
Чете се за: 02:25 мин.

Милан победи Дженоа с 3:0 в мач от 15-ия кръг на Серия А. Златан Ибрахимович даде аванс на гостите, а Жуниор Месиаш изпъкна с 2 попадения.

В 10-ата минута Златан Ибрахимович откри резултата със страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

В добавеното време на първото полувреме Жуниор Месиаш удвои преднината на “росонерите” с гол с глава от непосредствена близост.

След малко над час игра Жуниор Месиаш удвои головата си сметка за вечерта. Бразилецът получи центриране от Брахим Диас и изпрати топката в далечния ъгъл за 3:0.

Милан заема втората позиция в класирането с актив от 35 точки, само на точка зад лидера Наполи. Дженоа е 18-и и се намира в зоната на изпадащите с 10 пункта.

Другият мач от кръга по същото време между Наполи и Сасуоло завърши при резултат 2:2.

През първата част най-чистото положение бе пред Лоренцо Инсиние, но ударът му бе спасен от Андреа Консигли.

След паузата играчите на Лучано Спалети откриха резултата. Фабиан Руис направи резултата 1:0 с изстрел в долния десен ъгъл на противниковата врата.

След час игра Дрис Мертенс удвои преднината на неаполитанци с прецизен завършващ удар във вратата на Андреа Консигли.

В 72-ата минута Джанлука Скамака върна едно попадение за домакините със плътен удар под напречната греда.

В последната минута от редовното време Джан Марко Ферари засече с глава центриране от пряк свободен удар на Доменико Берарди за крайното 2:2.

В добавеното време от срещата наставникът на гостите Лучано Спалети бе изгонен, а гол на Сасуоло бе отменен, заради нарушение в хода на атаката.

Наполи заема лидерската позиция в класирането с актив от 36 точки. Сасуоло е 12-и с 19 пункта.