Милан разгроми Монца на Валентин Антов и се изравни по точки с лидера Наполи

20:55, 22.10.2022
Чете се за: 02:32 мин.
милан разгроми монца валентин антов изравни точки лидера наполи

Отборът на Милан победи 4:1 гостуващия Монца в мач от 11-ия кръг на италианската Серия А.

„Росонерите“ откриха резултата на стадион „Джузепе Меаца“ в 15-ата минута, когато Браим Диас получи топката на центъра, напредна в половината на Монца със страхотен рейд, преминавайки през почти цялата защита на „бианкоросите“, за да се разпише във вратата, пазена от Микеле Ди Грегорио.

Шампионите удвоиха преднината си четири минути преди края на първата част. Дивок Ориги получи топката на десния фланг и центрира в наказателното поле на гостите, където голмайсторът Диас с прецизен изстрел реализира второто си попадение в срещата.

Това бе и последното значително нещо, което Браим Диас направи в срещата, тъй като бе заменен в 53-ата минута от Шарле Де Кетеларе след сблъсък с българския национал Валентин Антов.

Преднината на Милан в срещата стана класическа в 65-ата минута, когато Ориги с много плътен изстрел прати топката точно под горната греда на вратаря Ди Грегорио.

Тимът на Валентин Антов намали изоставането си в пет минути по-късно, когато резервата Филипо Ранокия се разписа след добро изпълнение на пряк свободен удар на границата на наказателното поле на домакините. Преди да посети мрежата на стража Чиприан Татарушану, топакта се отби в страничния стълб на вратата.

Крайният резултат оформи Рафаел Леао с попадение в 84-ата минута.

В класирането съставът на Стефано Пиоли събра актив от 26 точки и се изравни по този показател с лидера Наполи, който е с по-добра голова разлика от „росонерите“ и с мач по-малко от тях. Монца е заема 14-ото място в подреждането с 10 пункта след 11 изиграни срещи.