Милан с минимална победа над Торино в своя мач №3000 в Серия А

23:36, 10.02.2023
милан минимална победа торино своя мач №3000 серия

Отборът на Милан постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Торино в двубой от 22-ия кръг на италианската Серия А. Срещата на „Сан Сиро“ бе под №3000 за „росонерите“ във футболния елит на страната.

Единственото попадение в мача бе отбелязано в 62-ата минута, когато Тео Ернандес центрира по диагонал от левия фланг в наказателното поле на „биковете“, където Оливие Жиру с глава прати топката в далечния долен ляв ъгъл на вратата, пазена от стража Ваня Милинкович-Савич.

В класирането шампионът на Италия събра актив от 41 точки и се изкачи на третото място, на пункт пред четвъртия Рома и на две точки зад градския си съперник Интер. Торино е седми с 30 точки, а лидер е Наполи с 56 пункта.