Милан спечели голямото дерби с Ювентус и се изравни по точки с лидерите в Серия А

20:49, 08.10.2022
Чете се за: 01:50 мин.
милан спечели голямото дерби ювентус изравни точки лидерите серия

Отборът на Милан постигна победа с 2:0 при домакинството си на Ювентус в голямото дерби от деветия кръг на италианската Серия А.

„Росонерите“ откриха резултата на стадион „Джузепе Меаца“ в добавеното време на първата част, когато капитанът Тео Ернандес центрира от ъглов удар в наказателното поле на „бианконерите“, където Оливие Жиру стреля от воле, а топката срещна тялото на Фикайо Томори, който се обърна на 180 градуса и с мощен удар от близка дистанция се разписа във вратата пазена от Войчех Шчесни.

Шампионите удвоиха преднината си в 54-ата минута. Браим Диас спечели топката в центъра на терена, направи силен индивидуален рейд в половината на Юве, проби отдясно в пеналтерията на гостите и стреля, а топката се отби от дясната ръка на стража Шчесни и влетя в долния ляв ъгъл на вратата.

Победата позволи на Милан да натрупа актив от 20 точки и да се изравни по този показател с лидерите Наполи и Аталанта, които са пред „росонерите“ заради головата си разлика. Ювентус пък заема осмото място в класирането с 13 пункта от девет изиграни срещи.