Милан стигна само до равенство у дома срещу Салернитана

23:49, 13.03.2023
милан стигна равенство дома салернитана

Отборите на Милан и Салернитана завършиха наравно 1:1 в последна среща от 26-ия кръг на италианската Серия "А".

На своя "Сан Сиро" "росонерите" поведоха в заключителните секунди на първата част, когато Исмаил Бенасер центрира от ъглов удар, а Оливие Жиру с глава прати топката във врата на Гийермо Очоа, реализирайки

Гостите от Салерно обаче намериха сили да отговорят и в 61-ата минута Булайе Диа възстанови паритета, възползвайки се от асистенция на Домагой Брадарич.

Десетина минути по-късно Брадарич отново беше замесен в ситуация пред вратата на Салернитана, когато именно той повали Бенасер в наказателното поле и главният арбитър Федерико Ла Пена не се поколеба да покаже бялата точка. След преглед на ситуацията с ВАР обаче реферът промени решението си и така 11-метровият наказателен удар беше отменен.

В заключителните минути Милан натисна в търсене на трите точки и най-доброто положение за домакините дойде в 87-ата минута, когато първо Очоа се намеси след удар на Тео Ернандес, а при добавката опитът на Алесандро Флоренци беше избит от голлинията от Норберт Гьомбер, за да запази словашкият бранител точката за Салернитана.

В класирането след това равенство "росонерите" са на 4-а позиция с 48 точки, а Салернитана заема 16-о място с 26 пункта.