Милуоки се спаси срещу Маями след продължения, Лейкърс изравни на Хюстън

12:01, 07.09.2020
Чете се за: 00:42 мин.
Баскетбол
милуоки спаси маями продължения лейкърс изравни хюстън

Бъкс спечелиха със 118:115 след продължения и отложиха за момента отпадането от плейофите на НБА.

"Горещите" се надяваха, че могат да приключат серията тази вечер с категоричното 4:0, но все пак победителите от редовния сезон на Източната Конференция отложиха края на кампанията си с поне още един мач.

Маями започнаха по-силно двубоя и след първата четвърт водеха с 9 точки. Тази им преднина обаче бе стопена напълно от страна на "елените", които поведоха преди почивката с 50:48.

В следващите две част двата тима продължиха битката помежду си и въпреки че Хийт поведоха в един момент със 100:92, при прозвучаването на финалната сирена, резултатът беше 107:107.

В продълженията Бъкс излязоха по-хладнокръвни и след 118:115 намалиха изоставането си в серията до 1:3. Най-резултатен за победителите стана Крис Мидълтън с 36 точки, към които добави по осем борби и асистенции.

За Маями Бам Адебайо пък записа "дабъл-дабъл", 26 точки и 12 борби, но това не бе достатъчно.

В другата среща от изминалата вечер, ЛА Лейкърс победиха Хюстън Рокетс със 117:109 и изравниха серията в полуфиналния плейоф на Западната Конференция.

Най-резултатен за "езерняците" стана Антъни Дейвис с 34 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 26 като и двамата приключиха с "дабъл-дабъл".