Минимален успех приближи Монако до зона Шампионска лига

18:44, 01.01.2023
Чете се за: 01:40 мин.
Снимка:

Отборът на Монако победи с минималното 1:0 у дома състава на Брест в среща от 17-ия кръг на френската Лига 1 и по този начин се изравни по точки с Марсилия на третото място в класирането.

Успехът за "монегаските" осигури Александър Головин, който се разписа в 54-ата минута с чудесен удар от дистанция, който не остави шансове на стража на гостите Марко Бизот.

Именно нидерландският страж на Брест пък беше причината през първото полувреме резултатът да остане 0:0, след като отрази няколко удара на Крепен Диата, а освен това и Головин направи още един пропуск.

В крайна сметка четвъртият гол от началото на сезона на руснака се оказа достатъчен за втори пореден успех в първенството за Монадко, с който момчетата на Филип Клемон изравни Марсилия на третото място в класирането, двата тима имат по 33 пункта, но "червено-белите" са с мач повече преди утрешното гостуване на Марсилия на Монпелие.

Поражението пък остави Брест в зоната на изпадащите, като "пиратите" са 17-и с актив от 13 точки.

Нова година по време на война: Как Киев и Москва посрещнаха 2023-та