Минимална победа за Берое над 10 от ЦСКА 1948

берое получи дарение размер 740 хиляди лева общината стара загора
Снимка: Ани Георгиева, beroe.bg
14:26, 19.03.2022

Берое победи ЦСКА 1948 с 1:0 в мач от 24-ия кръг на родния футболен елит. Венцислав Василев бе изгонен през втората част, а резервата Даниел Генов донесе победата на отбора си.

През първото полувреме Александър Колев и Давиде Мариани отправиха единствените точни удари, но нямаше реална опасност за промяна на резултата.

В рамките на първите 45 минути и двата отбора получиха по три жълти картона, което до известна степен предсказа случилото се в 54-ата минута. Венцислав Василев получи втори жълт картон след груб шпагат в краката на Абобакар Тунгара.

Наставникът на старозагорци потърси промяна в играта и пусна в игра Даниел Генов, който се разписа само пет минути по-късно. Той спря топката на гърди, след което извърши поредица от финтове, за да се освободи от противниковите играчи, преди да даде аванс на тима си.

Алиун Фал се опита да удвои преднината на домакините, но Иван Караджов спаси. Мартин Тошев пъс стреля с глава, но Генадий Ганев заслужи "сухата" си мрежа с добро спасяване. Това е първа победа на Берое над ЦСКА 1948.

Беоре заема 7-ата позиция в класирането с актив от 32 точки. ЦСКА 1948 е 10-и в подреждането с 26 пункта.