Министерството на отбраната не отчита опасност от използване на ядрено оръжия от Русия, заяви служебният министър Димитър Стоянов.
Той каза още, че не се водят разговори със съюзни държави за подпомагане на България по охрана на въздушното пространство на НАТО.
Подробности вижте във вкючването на Николай Минков.
Страната ни е получила само една оферта за заместващи изтребители, която е била твърде скъпа и не е приета, каза още Стоянов. Предстоят разговори с Франция, Швеция и Израел за самолети на лизинг. Работи се и по удължаване на лелателния ресурс на МиГ - 29 като се водят се разговори с Полша и с още една съюзна държава.
Министърът на отбраната Димитър Стоянов коментира, че България е закъсняла за евентуално сключване на така наречените "триъгълни сделки" за предоставяне на оръжия на Украйна, а това решение е трябвало да се вземе от редовно правителство.
"При такива сделки няма реална модернизация, а само съвместимост. Даваме съветско въоръжение и получаваме старо западно. Оттук и проблема с логистика и обучение", посочи Стоянов.
Бившият заместник-кмет на София Никола Барбутов отива на съд за корупционни престъпления
Стартира делото срещу Марин Добрев, който уби 56-годишен мъж в парк "Свети Георги" в Добрич
Заради жестокост и причиняване на смърт на животни: Красимир Георгиев и Габриела Сашова отиват на съд
Лекарят, прегазил кучето Мая, се яви в районното - наложиха му гаранция от 5000 лева
Официално назначен: Румен Спецов е особеният управител на дружествата от групата "Лукойл" в България
Опозицията с остри критики към избора на Румен Спецов за особен управител
Теменужка Петкова: Бюджет 2026 отразява случващото се в политическия живот у нас в последните 4 години