С голямо внимание се очаква становището на Светия синод за предстоящите празници, за това как в условия на световна пандемия ще може да се празнува. "Имахме много градивна среща с Националния щаб. Светият синод призова вярващите да останат в своите домове, за да избегнем струпването на маса хора", каза в студиото на "Денят започва с Георги Любенов" митрополит Антоний.
Върбата, която се раздава по време ва Вход Господен в Йерусалим (Цветница), ще бъде изнесена отвън. Църковнослужителите ще бъдат оборудвани с маски и ръкавици. Ще се търси съдействието на общински власти.
За Великден също традициите ще бъдат спазени, но отново отвън. Ще се спазва отстояние между хората, за да може да не се допусне голямо струпване на маса.
Ген. Мутафчийски вчера призова да не мислим за Цветница и за Великден като за празници и да си останем вкъщи. Според митрополитът надали той се е опитвал да омаловажи празниците.
Митрополит Антоний: Това е една такава ситуация, с която не се е сблъсквало човечеството. Нормално е и да няма адекватни действия от страна на всички. Може пък Бог да иска да ни смири, защото като че ли човеците станаха много егоисти, много горди. Ние трябва да си извадим правилните изводи.
Според него взетите мерки са достатъчно строги и правилни.
Митрополит Антоний: Църквата призовава хората да останат в своите домове, да посрещнат там празниците. Служби ще има.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Параметрите на Бюджет 2026: Как синдикати, работодатели и служители приемат финансовата рамка?
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)