Младежите ни по футбол отстъпиха минимално на Словакия на старта на Анталия Къп

младежите футбол отстъпиха минимално словакия старта анталия къп
Снимка: БФС
20:01, 25.03.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Младежкият национален отбор на България отстъпи с 0:1 пред Словакия в първия си мач от турнира Анталия Къп 2023.

Двубоят беше равностоен през по-голямата си част, като при единственото попадение в срещата, което падна в средата на второто полувреме, останаха сериозни съмнения за нарушение срещу родния вратар Дамян Христов. Съдийската бригада обаче не реагира и голът бе зачетен, въпреки че в продължение на няколко минути на Христов бе оказвана медицинска помощ.

Иначе едно от най-добрите положения за тима на Александър Димитров дойде още в началото на сблъсъка. В 11-ата минута Божидар Пенчев изведе Симеон Александров на добра позиция, но ударът на последния бе отразен.

Следващата среща на България U21 от турнира Анталия Къп е във вторник, 28 март, срещу Финландия. Двубоят е с начален час 17:30.

Стартов състав на България: 12. Дамян Христов, 15. Мартин Атанасов, 5. Велко Йеленкович, 18. Атанас Чернев (к), 16. Тодор Павлов, 6. Eмил Ценов, 21. Чунг Нгуен, 7. Симеон Александров, 10. Красиан Колев, 8. Божидар Пенчев, 9. Георги Николов

Селекционер: Александър Димитров

Посланикът ни в Букурещ: Освободен е екипажът на единия от задържаните в Румъния български кораби