Чете се за: 02:05 мин.
Национални отбори
Българския национален отбор по футбол за младежи до 21 години
Снимка: Startphoto.bg

Българския национален отбор по футбол за младежи до 21 години загуби от Германия с 2:3 в мач от груповата фаза на европейските квалификации за шампионата през 2025 г. Българите поведоха, но допуснаха обрат след хеттрик на Юсуфа Мукоко.

През първото полувреме на стадион "Александър Шаламанов" в София младите "лъвове" откриха резултата с единствения си точен удар до почивката. Станислав Шопов си освободи пространство в противниковото наказателно поле и отправи рязък изстрел за 1:0.

Юсуфа Мукоко възобнови равенството за Бундестима в 40-ата минута. Нападателят отправи плътен шут по земя в близкия ъгъл на вратата.

След почивката играчите на Антонио Ди Салво стигнаха до обрат. Юсуфа Мукоко удвои головата си сметка. Футболистът на Борусия Дортмунд стреля от нищожен ъгъл, а Пламен Андреев плонжира, за да хване топката. Вратарят обаче не прецени ситуацията и кълбото мина между краката му.

Голмайсторът на гостите реализира своя хеттрик, за да подпечата успеха за тима си. Той се разписа с глава от непосредствена близост и осъществи перфектен хеттрик - гол с глава, ляв и десен крак.

В добавеното време на двубоя Никола Илиев оформи крайния резултат, след като проби в наказателното поле и отправи плътен удар.

Германия заема челната позиция в класирането на група "D" с пълен актив от 6 точки. България се намира на 3-ото място с 4 пункта.