Младежкият национален отбор по футбол записа минимален успех над Черна гора

Български национален отбор по футбол за мъже до 21 години
Снимка: Startphoto.bg
21:29, 15.06.2023

Младежкият национален отбор на България победи с 1:0 Черна гора в контролна среща, играна на стадион “Христо Ботев” в Благоевград. Единственото попадение в мача отбеляза резервата Георги Николов в средата на второто полувреме. Успехът на нашия тим можеше да е още по-изразителен, но в края на първата част “лъвчетата” пропуснаха дузпа.

Двубоят започна равностойно, но постепенно съставът на Александър Димитров започна да владее все повече инициативата. Така се стигна до най-чистото положение преди почивката, когато Даниел Хвойнев бе съборен в наказателното поле на гостите и съдията Никола Попов посочи бялата точка. Зад топката застана Марк-Емилио Папазов, чийто удар обаче бе отразен от вратаря на съперника Никола Изевич.

В 64-ата минута влезлият като резерва Роберто Райчев имаше възможност да открие резултата, но изстрелът му премина съвсем близо до черногорската врата. Десет минути по-късно българската селекция все пак поведе чрез друг футболист, появил се в игра от пейката – Георги Николов. Нападателят на Спортист (Своге) засече с глава чудесно центриране на Николай Златев отляво.

До края на срещата нови голове не паднаха. На 20 юни младежкият национален отбор гостува на Албания отново в приятелски мач.

ВМА: Бекир Кадриески е в стабилно състояние, без опасност за живота