Министър Георги Панайотов, началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов и ръководители на военни структури, свързани с разследването на разбилия се МиГ-29 край Шабла, ще обявят обстоятелствата, свързани с инцидента, при който загина подполковник Валентин Терзиев.
На пресконференцията е поканена и съпругата му - Димитрина Попова.
Преди седмица пред БНТ министър Панайотов обяви, че след като черната кутия на разбилия се самолет е била разчетена в Русия, полетът е възстановен до последната секунда. Той подчерта, че се потвърждават заключенията от доклада на "Военна полиция".
Панайотов обясни, че инцидентът не е човешка грешка, а причината - загуба на пространствена ориентация, е нещо специфично. Министърът обаче призна, че в доклада е посочена и вторична причина за инцидента и че имало неща, които е могло да бъдат направени по-добре на земята.
Извлечена е информация от черната кутия на разбилия се край Шабла изтребител
"Хората ще са равни пред закона от тук насетне" – вътрешният министър за свалената охрана на Борисов и Пеевски
Имотните измамници с повдигнати обвинения: Заподозрените са спечелили над 5 милиона евро
DARA накара България да плаче от радост, а Европа - да си припява "Bangaranga"
Милена Милотинова, генерален директор на БНТ: Ние в момента сме в световните новини