Монако стартира с успех над Клермон във френската Лига 1, Рен надигра Мец с 5:1

Френският Рен, който е един от претендентите за призовите места във френската Лига 1, затвърди статута си на фаворит, като надигра гостуващия Мец с 5:1

монако стартира успех клермон френската лига
Снимка: БГНЕС АРХИВ
18:15, 13.08.2023 (обновена)
Чете се за: 03:07 мин.

Монако се наложи над Клермон с 4:2 като гост в първия кръг на френската Лига 1. Въпреки това мачът започна трудно за тима от Княжеството, като само след седем минути игра изоставаше в резултата с гол на полския защитник на домакините Матеуш Витеска, който вкара топката с глава през ръцете на вратаря Филип Кон.

Монако направи пълен обрат до почивката с попадения на Вандерсон и капитана си Висам Бен Йедер. Мухамед Шам изравни за Клермон след двойно подаване с Алиду Сейду, но Бен Йедер отново даде аванс на монегаските си с второто си попадения в мача. Дълбоко в добавеното време резервата на гостите Магнес аклиуш оформи крайното 4:2.

Рен, който е един от претендентите за призовите места във френската Лига 1, затвърди статута си на фаворит, като надигра гостуващия Мец с 5:1. Бретонците откриха резултата в 20-ата минута чрез Арно Калимуендо, но само минута по-късно Мец изравни чрез Юсеф Мазиз. Рен изкова успеха си за 15 минути през второто полувреме, като първо Амин Гуири ги изведе отново напред, а след това Жереми Доку отбеляза успокоителното трето попадение. Малко преди края на редовното време Ибрахим Салах вкара за 4:1, а минути след това отново Салах оформи крайното 5:1.

Нигерийският нападател Акор Адамс бе напът да донесе домакинската победа на Монпелие над новака Льо Авър, но мачът завърши при реми - 2:2. Гостите поведоха чрез Готие Лорис през първата част, но Адамс вкара два гола само за два минута, с което гарантира обрата за тима от Южна Франция. В добавеното време Самюел Грандсир донесе точката на Льо Авър.

В друг мач от кръга Тулуза се наложи като гост над Нант с 2:1. "Канарчетата" първи откриха резултата чрез Мостафа Мохамед от дузпа в 13-ата минута. Тулуза изравни благодарение на Закария Абдухлал, а в самия край на срещата Расмус Николайсен донесе трите точки за гостите.

Руски военен патрул откри предупредителни изстрели срещу търговски кораб в Черно море