Монца отново надви Ювентус в Серия "А" и ги изпревари в класирането

18:12, 29.01.2023
монца отново надви ювентус серия изпревари класирането

Отборът на Монца за втори път през този сезон се оказа непреодолимо препятствие за Ювентус, след като надигра с 2:0 като гост "Старата госпожа" в среща от 20-ия кръг на Серия "А".

По този начин "бяло-червените" повториха успеха си от 7-ия кръг, когато надиграха "бианконерите" с 1:0 като домакин.

Днес отново футболистите на Монца започнаха силно срещата и още в 10-та минута Джанлука Капрари прати топката във вратата на домакините, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Всичко обаче напълно изрядно осем минути по-късно, когато Патрик Курия беше точен, давайки аванс на своя тим.

Малко преди края на първата част пък Дани Мота се възползва от подаване на Карлос Аугусто, за да удвои преднината на своя тим.

След почивката резултатът на "Алианц Арена" в Торино остана непроменен и по този начин Монца продължава да няма загуба след подновяването на Серия "А".

С днешния си успеха пък Валентин Антов, който днес остана резерва, и съотборниците му се изкачиха на 11-а позиция с 25 точки, изпреварвайки именно Ювентус, който се смъкна до 13-о място с 23 пункта. Припомняме ви обаче, че от актива на "бианконерите" бяха отнети 15 точки преди седмица заради "фалшиво счетоводство" от страна на ръководителите на клуба.