Монтана 2003 победи Рилски спортист в женското баскетболно първенство

19:38, 29.01.2023
монтана 2003 пети успех редовния сезон адриатическата лига жени
Снимка: ЖБК Монтана 2003

Отборът на Монтана 2003 надигра с 69:62 (19:14, 24:12, 11:16, 15:20) като гост Рилски спортист в среща от четвъртия кръг във Втори етап, Първа тройка в първенството на България по баскетбол за жени.

Момичетата на старши треньора Николай Господинов изиграха много силно първо полувреме, чийто край дойде при 43:26 в полза на гостите, а след почивката удържаха натиска на Рилски спортист, за да запишат втория си успех в тази фаза на шампионата.

За победителките американката Шерин Сътерланд завърши с дабъл-дабъл, реализирайки 25 точки и 16 борби, докато Анджелика Митрашинович се отчете с 21 пункта.

В същото време Радина Илиева стана най-резултатна за домакините от Самоков, вкарвайки 23 точки, а Моника Борисова завърши с 21.

С успеха Монтана 2003 излезе на първо място в подреждането с баланс 2-1 и актив от 5 точки. Втори е действащият шампион на България при жените Берое Стара Загора, но "зелените" имат мач по-малко. Съставът на Рилски спортист засега остава на последното трето място с баланс 0-3.