Монтана надигра Шоутайм в среща от женското баскетболно първенство

Двата тима ще се срещнат отново след по-малко от 24 часа

Монтана 2003
17:53, 25.11.2023
Чете се за: 02:30 мин.

Вицешампионът Монтана 2003 се наложи над Шоутайм с 90:61 (32:15, 24:14, 18:14, 16:18) като домакин в двубой от шестия кръг в първенство на България по баскетбол за жени.

Мачът се игра във Вършец поради заетост на зала „Младост“ в Монтана. Победата бе пета за баскетболистките от Монтана, като те имат и една загуба от началото на сезона и излязоха временно начело в класирането. Варненският Шоутайм продължава с две победа и четири поражения в актива си.

Монтана 2003 овладя срещата още до средата на първата четвърт и до края контролираше събитията на терена. Домакините поведоха с 56:29 до почивката, а след 30 минути игра авансът им бе 74:43. Най-голямата разлика в мача достигна 33 точки, като гостите от Шоутайм успяха само да намалят пасива си под 30 точки.

Преслава Колева се отличи за Монтана 2003 с „дабъл-дабъл“ от 19 точки и 13 борби, Валентина Горанова реализира 15 точки, а Йоланда Косса добави 12 за успеха.

Габриела Ангелова бе най-резултатна за отбора на Шоутайм с 25 точки и 5 борби, а Даяна Дякова завърши с 10 точки и 6 борби.

Двата тима ще се срещнат отново след по-малко от 24 часа, тъй като Монтана 2003 ще изиграе предвиденото си гостуване на Шоутайм от 13-ия кръг утре (26 ноември) в зала „Младост“ в Монтана от 14:00 часа.

Мачът на вицешампионките от следващия, седми кръг на българското първенство, който трябваше да бъде гостуване на Дунав 2016 пък бе отложен за 14 януари в Монтана, тъй като на 29 ноември (сряда) отборът, воден от старши треньора Преслав Пешев, има домакинство на босненския Бановичи от Адриатическата лига при жените.

За състава на Шоутайм предстои да посрещне Шампион 2006 на 29 ноември във Варна.

Сестри Стоеви се класираха за финала на двойки жени на турнир по бадминтон в Манама