Температурните рекорди за идния юли са над 40 градуса, но такива не очакваме сега, обяви пред "Фокус" синоптикът от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) Мариана Попова.
По думите й градусите през повечето дни, до този петък, ще бъдат над 30.
"Ще достигат до 35, а към вторник и сряда дори и с градус - два по-високи", посочи тя.
Попова обеща до края на седмицата слънчево време над по-голямата част от страната.
"Вероятността за валежи в понеделник и вторник е много малка. В четвъртък и петък вероятността за следобедни валежи се увеличава. Това не означава дъждовно време, просто на места в следобедните часове може да превали и прегърми. Валежите ще бъдат главно в западната част на страната", посочи синоптикът.
Тя допълни, че температурите ще останат високи, но към петък-събота много слабо ще се понижат.
За по-красив град: Герои от приказки украсяват сградите в столичния квартал "Гео Милев"
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра