Баскетболистите на Янко Янков спечелиха след продължение

Български национален отбор по баскетбол за юноши до 16 години Александър Везенков
Снимка: Българска федерация по баскетбол
19:17, 20.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Националният отбор на България за момчета до 16 години записа първа победа в контролите си от подготовката за европейското първенство. Тимът надви Румъния с 93:88 в зала „Арена Ботевград“, като по този начин взе реванш за загубата от този съперник ден по-рано.

Срещата бе много оспорвана с 13 смени на водачеството и 9 равенства, а победителят бе определен след продължение.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме. Баскетболистите на Янко Янков поведоха с 23:19 след десет минути игра, но на почивката гостите обърнаха за 43:41.

Силна игра след паузата изведе Румъния напред с 67:58 преди заключителната четвърт. Преднината на тима достигна и 16 точки в началото на последната част, но българите показаха характер и в оставащото време напълно заличиха пасива си, пращайки мача в продължение при 80:80, където и измъкнаха успеха.

Мартин Попов вкара 19 точки за България, с 16 е Валентино Ковачев.

Следващите две контроли на тима ни са на 23 и 24 юли срещу Израел, отново в Ботевград.

Румен Христов, СДС: Третият мандат трудно ще се осъществи, вървим към избори