Български национален отбор по футбол за юноши до 17 години
Снимка: Startphoto.bg
13:57, 19.06.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Юношеският национален отбор на България до 17 г. отстъпи с 1:2 пред Австрия в приятелски мач, игран в Национална футболна база “Бояна”.

Това бе втора загуба за “лъвчетата” срещу този съперник, след като преди три дни селекцията на Йордан Петков допусна поражение с 0:3 от връстниците си.

Във втората проверка между двата отбора българският тим бе този, който стигна първи до гол. Негов автор стана Стивън Жерард в средата на първото полувреме. Тогава Божидар Петров намери отляво Васил Каймаканов, който направи чудесен пробив и пусна към непокрития Жерард, разписал се за 1:0. До края на полувремето резултатът остана непроменен и “лъвчетата” се оттеглиха на почивката с минимална преднина.

Веднага след нея обаче гостите от Австрия стигнаха до равенство чрез резервата Адедженугуре, а четвърт час преди края на срещата отново той реализира победното второ попадение за селекцията от алпийската страна.

Стартов състав на България: 12. Мартин Цанков, 5. Михаил Полендаков, 3. Стоян Добрев, 13. Симеон Цанев, 8. Божидар Петров, 7. Стивън Жерард, 15. Калоян Божков, 22. Кристиян Ирмиев, 17. Тарек Жензарли, 14. Филип Гигов (к), 11. Васил Каймаканов

Селекционер: Йордан Петков