Националите по волейбол отстъпиха на европейския вицешампион Словения в контрола

националите волейбол отстъпиха европейския вицешампион словения контрола
Снимка: БФ Волейбол, Start-photo.bg
21:44, 31.05.2022
Чете се за: 02:47 мин.

Мъжкият национален отбор по волейбол на България отстъпи на Словения с 1:3 (21:25, 25:23, 23:25, 21:25) в първата контрола между двата тима, която се игра в зала „Христо Ботев“. След това се игра още един допълнителен гейм, в който волейболистите ни се наложиха с 25:21.

С това момчетата на селекционера Николай Желязков записаха второ поражение в подготовката си, след като победиха два пъти Испания във Вършец, а при гостуването си в Италия постигнаха победа и загуба срещу домакините.

Националите отбелязаха неуверен старт, като словенците поведоха ударно с 8:3. Те продължиха да диктуват темпото до средата, когато нашите започнаха да намират ритъма си. България изравни при 17:17, но за повече нямаше сили. Словения записа четири последователни точки, от които 3 аса и поведе с 22:18. Това бе преломен момент и съперникът взе първия гейм.

Втората част показа друго лице на тима ни. „Лъвовете“ преодоляха напрежението, а играта бе равностойна до 20:20. Добро изпълнение на Добри Димитров на сервис подпомогна съотборниците му да реализират две точки 22:20. България запази предимството си докрай, като спечели гейма след атака на Мартин Атанасов и изравни резултата 1:1.

Равностойно започна третата част, като двата тима поддържаха единоборството до 22:22. След грешки от българска страна, противникът поведе с 24:22 и затвори гейма с две точки разлика, като отново излезе напред 2:1.

„Лъвовете“ отново показаха възможности в четвъртата част и поведоха с 10:7 и 15:12. Словенците съумяха да изравнят и играта отново тръгна точка за точка. След 19:19 съперникът направи пробив и взе преднина с три точки 22:19. До края Словения не изпусна инициативата и спечели мача с 3:1.

На 1 юни България и Словения ще изиграят втори приятелски мач в „Христо Ботев, който е от 18:00 ч.

Селекционерът Желязков започна със следния стартов състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Алекс Грозданов, Николай Колев, либеро - Мартин Иванов (Светослав Иванов, Добромир Димитров, Денис Карягин, Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров).

Започна 30-ото юбилейно издание на фестивала "Варненско лято"