Националният отбор по спортна аеробика спечели седем медала в Букурещ

09:35, 07.05.2022
Чете се за: 03:02 мин.
Национален отбор по спортна аеробика
Снимка: Съюз по аеробика България

С 4 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала се завърна националният ни отбор от международния турнир по спортна аеробика "Букурещ аеробикс оупън". Той се проведе в румънската столица от 2 до 5 май, като в него взеха участие над 300 състезатели от пет страни: България, Словакия, Турция, Украйна и Румъния.

Турнирът бе последна контрола преди участието им в световното първенство през месец юни в гр. Гимараеш, Португалия. Макар и с малък брой държави, участието на традиционно силните национални отбори на Румъния и Турция доведоха до оспорвана конкуренция при битката за разпределение на медалите.

"Това е третото състезание, на което националите ни вземат участие и показват все по-стабилна и уверена игра. Предстоят още малко промени по съчетанията на някои от категориите и разбира се усилена работа, за да бъдат играни все по-чисто и с по-малко технически грешки" - коментира председателят на Съюза по аеробика България след приключване на турнира.

В края на месец май националните ни отбори заминават на предсъстезателен лагер, който ще се проведе на базата на Комплекс "Планински изглед", в село Ябълковец. От там те директно ще заминат за участие в световните първенства. Ето и медалистите:

Възрастова група "Мъже и Жени"

1 място - Категория "Тройки" - Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев
1 място - Категория "Смесени двойки" - Ана-Мария Стоилова, Антонио Папазов
Малко не достигна на другата ни смесена двойка Борислава Иванова и Христо Манолов да се качат на почетната стълбичка - те останаха на 4 място в крайното класиране.
2 място - Борислава Иванова - Категория "Индивидуално жени"
3 място - Христо Манолов - Категория "Индивидуално мъже"

Възрастова група "Юноши и девойки старша възраст"

1 място - Александър Мишинков, Християна Златанова - Категория "Смесени двойки"
1 място - Александър Мишинков - Категория "Индивидуално юноши"
3 място - Християна Златанова - Категория "Индивидуално девойки"

С Националният отбор пътуваха и състезатели СК "Аеробика - АМД", които представиха страната ни във възрастова група 9-11 и също представиха страната ни по най-добрият начин. Те завоюваха още два златни медала:

1 място - Никол Черпокова, Ива Агова, Ана Пашова - Категория "Тройки"
1 място - Никол Черпокова, Ива Агова, Ана Пашова, Дилея Делчева, Ванеса Кутрянова - Категория "Групи"

Чете се за: 01:42 мин.
Аугсбург спечели домакинска победа над Фрайбург след обрат през второто полувреме
23:20, 25.02.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Георги Боянов: Всички се борихме за България, за нашата родина
22:59, 25.02.2024
Юрген Клоп: Това, което се случи тук беше пълна лудост, тези неща не са възможни
22:37, 25.02.2024
Чете се за: 02:40 мин.
Черна гора победи Швеция в квалификациите за Евробаскет 2025 и изпрати България на трето място в група D
22:27, 25.02.2024
Чете се за: 01:27 мин.