Абонирай ме за най-важните новини?
ДА НЕ

Най-добрите състезатели на планетата в плувните спортове в ефира на БНТ 3

от БНТ
18:36, 20.06.2022
Чете се за: 03:47 мин.
Спорт
добрите състезатели планетата плувните спортове ефира бнт
Слушай новината

БНТ 3 започна излъчването на световното първенство по плувни спортове от 18 до 3 юли пряко от Будапеща, Унгария.

„Спортно лято с БНТ 3“ ще излъчва финалите в плуването, най-интересните състезания в артистичното плуване и скоковете във вода, заключителната фаза от турнира по водна топка при мъжете – общо 50 часа.

Осем състезатели представят България на световното първенство по плувни спортове от 18 юни до 3 юли, като сред тях са Антъни Иванов, Любомир Епитропов, Диана Петкова.

Състезанията по плуване ще бъдат коментирани от Бюлент Мюмюнов и генералния секретар на Българската федерация по плувни спортове Георги Бобев.

Един от хората, които най-активно подпомагат развитието на скоковете във вода в България в последните години и член на Управителния съвет на федерацията Георги Чобанов ще бъде гид на зрителите в част от надпреварите от трамплин и кула, освен него на коментаторския пулт до Цветелина Абрашева ще бъдат и част от най-добрите ни състезатели в тези дисциплини.

Специалисти в артистичното плуване ще разкрият на зрителите ключовите моменти в този спорт. Те ще коментират три от волните програми на шампионата заедно с Цветелина Абрашева.

С компетентния си коментар Николай Кръстев ще предаде на феновете емоциите в турнира по водна топка.

Преки предавания от световното първенство по плувни спортове:

20 юни /понеделник/ - плуване, серии 10.00-12.00 ч.

плуване, финали 19.00-21.05 ч.

21 юни /вторник/ - плуване, серии 10.20-13.00 ч.

плуване, финали 19.00-21.15 ч.

22 юни /сряда/ плуване, серии 10.00-12.25 ч.

артистично плуване, соло, волна програма 17.00-18.30 ч.

плуване, финали 19.00-21.15 ч.

23 юни /четвъртък/ плуване, серии 10.00-11.30 ч.

артистично плуване, дуети, волна програма 17:00-18:30 ч.

плуване, финали 19:00-21:10 ч.

24 юни /петък/ плуване, серии 10:00-11:30 ч.

артистично плуване, отборно, волна програма 17.00-18.30 ч.

плуване, финали 19.00-20.45 ч.

25 юни /събота/ плуване, серии 10.40-11.20 ч.

плуване, финали 19.00-21.00 ч.

26 юни /неделя/ скокове във вода, 3 м трамплин синхронно, мъже 17.00-18.15 ч.

27 юни /понеделник/ скокове във вода, кула, жени 20.00-21.05 ч.

28 юни /вторник/ скокове във вода, 3 м трамплин, мъже 17.00-18.00 ч.

скокове във вода, кула синхронно, мъже 20.00-21.00

29 юни /сряда/ водна топка, мъже, четвъртфинали /часовете ще бъдат уточнени допълнително/

скокове във вода, 1 м трамплин, жени 18.00-19.05 ч.

30 юни /четвъртък/ скокове във вода, кула, синхронно, жени 18.00-19.15 ч.

скокове във вода, 1 м трамплин, мъже 20.00-21.05 ч.

1 юли /петък/ водна топка, мъже, полуфинал 17.00-18.15 ч.

водна топка, мъже, полуфинал /на запис от 1.00 ч./

2 юли /събота/ скокове във вода, 3 м трамплин, жени 20.00-21.15 ч.

3 юли /неделя/ скокове във вода, 3 м трамплин синхронно, жени 16.00-17.05 ч.

скокове във вода, кула, мъже 18.00-19.15 ч.

водна топка, мъже, финал 21.00-22.15 ч.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

Свали приложението BNТ News
Свали приложението BNТ News
Топ 24
Най-четени
Славия привлече централен бранител от Северна Македония
Славия привлече централен бранител от Северна Македония
Реакции в Скопие: Как РСМ приема френското предложение за ветото
Реакции в Скопие: Как РСМ приема френското предложение за ветото