Наоми Осака елиминира Елизабета Кочарето и продължава във втория кръг на тенис турнира в Маями

Записвайки седмо участие в Маями в кариерата си, Осака все още никога не е губила първия си мач на турнира.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:22, 21.03.2024
Чете се за: 02:42 мин.
наоми осака елиминира елизабета кочарето класира втория кръг маями

Бившата номер 1 в света Наоми Осака победи Елизабета Кочарето с 6:3, 6:4 в първия кръг на тенис турнира в Маями.
На четирикратната шампионка от Големия шлем и бяха необходими час и 18 минути, за да победи световната номер 51 на старта на надпреварата. Италианката започна в Маями в отлична форма, след като спечели титлата на WTA 125 в Чарлстън, Южна Каролина през миналата седмица.

Осака за последно игра на Маями Оупън през 2022 г., където победи Анджелик Кербер, Даниел Колинс и Белинда Бенчич, преди да отстъпи пред Ига Швьонтек в мача за титлата. В края на същата година тя се оттегли от състезанията, а през юли 2023 г. стана майка.

Нейният най-добър резултат от началото на годината е четвъртфинал на турнира от сериите WTA 1000 в Доха.

Тя изстреля шест аса, спечели 85 процента от точките си от първи сервис и никога не позволи на Кочарето да стигне до пробив.

Ранен пробив доведе Осака до бързо предимство от 4-1 в първия сет. Японката се нуждаеше само от един пробив и във втория сет, за да поведе с 3-2. Тя успя да затвори двубоя с ас при втория си мачбол.

Осака вече е с баланс 5-0 срещу тенисистки от Италия.

26-годишната японка ще има двубой във втория кръг срещу друга завърналата се на корта след майчинство, поставената под номер 15 Елина Свитолина.

Осака и Свитолина са си поделили по равно шестте мача, които са изиграли една срещу друга. Последната им среща беше на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия през 2019 г., които Осака спечели в два сета по пътя към титлата.

„Спомням си, че гледах Свитолина да играе на Уимбълдън, докато бях бременна, и тогава си казах, че и аз искам да бъда на нейното място. Тя винаги е била наистина страхотен играч, така че не е изненадващо за мен, че се върна в Топ 20, където й е мястото", коментира Осака следващата си съперничка в Маями.