Наполи бе напът да пропилее три гола аванс, но взе пак победи Удинезе на "Диего Марадона"

18:12, 12.11.2022
Чете се за: 02:45 мин.
наполи напът пропилее три гола аванс взе пак победи удинезе диего марадона

Отборът на Наполи постигна победа с 3:2 при домакинството си на Удинезе в двубой от 15-ия кръг на италианската Серия А.

„Партенопеите“ откриха резултата на стадион „Диего Армандо Марадона“ четвърт час след началото на срещата, когато Елиф Елмас центрира по диагонал отляво на границата на вратарското поле на гостите, където Виктор Осимен засече топката с глава, тя тупна на тревата, след което влетя в левия ъгъл на стража Марко Силвестри.

Съставът на Лучано Спалети удвои преднината си след малко повече от половин час игра. След скоростна контраатака, стартирала от половината на домакините, голмайсторът Осимен подаде с пета към Ирвинг Лозано малко след центъра на терена, мексиканецът напредна и подаде към Пьотр Жиелински на границата на пеналтерията, а той от своя страна с хуба изстрел прати неспасяемо топката в далечния ляв ъгъл на вратаря Силвестри.

Наполи направи преднината си в срещата класическа в 58-ата минута, когато Андре Франк Замбо-Ангиса пусна извеждащо подаване към Елиф Елмас в половината на Удинезе, северномакедонецът нахлу в наказателното поле, финтира противников бранител и с мощен удар от близка дистанция се разписа в близкия десен ъгъл на Силвестри.

„Малките зебри“ намалиха пасива си в 79-ата минута чрез Илия Несторовски, който с изстрел от воле около точката за изпълнение на дузпа прати топката в долния ляв ъгъл на стража Алекс Мерет.

Три минути по-късно Удинезе реализира и второ попадение, когато Лазар Самарджич реши да пробва късмета си от дъгата на наказателното поле на Наполи, а фалцираната топката се озова в долния десен ъгъл на Мерет за крайното 3:2.

В класирането Наполи е убедителен лидер с 41 точки, на 11 пункта преднина пред втория Лацио. Удинезе заема осмото място с 24 точки.

Специално пред БНТ: Борис Тадич за конфликта с Косово, връзката с войната в Украйна и позицията на Балканите