Наполи направи нова решителна крачка към спечелването на Скудетото

наполи направи нова решителна крачка спечелването скудетото
21:29, 25.02.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Наполи направи поредна крачка към титлата в Италия след победа с 2:0 като гост на Емполи в първи мач от 24-ия кръг на Серия А.

Неаполитанците постигнаха пестелива победа след тежкото гостуване и успеха с 2:0 срещу Айнтрахт Франкфурт в Шампионска лига през седмицата.

Отборът на Лучано Спалети изкова победата в Емполи до почивката след автогол на албанеца Ардиан Исмаили и попадение на дежурния голмайстор Виктор Осимен в 28-ата минута.

През втората част мачът се доиграваше, а Наполи завърши срещата с 10 души след червен картон на Марио Руи в 67-ата минута.

Наполи води убедително в класирането с 65 точки, 18 повече от втория Интер, който утре гостува на Болоня. Емполи е 12-и с 28 точки.

Владимир Зографски извън топ 30 на малката шанца на Световното по ски скокове в Планица
Александър Везенков: Напълно възможно е да победим отбора на Португалия