Наполи не даде шанс на Айнтрахт и в реванша за исторически първи четвъртфинал в Шампионската лига

00:09, 16.03.2023
наполи даде шанс айнтрахт реванша исторически първи четвъртфинал шампионската лига

Отборът на Наполи се класира за своя исторически пръв четвъртфинал в Шампионската лига, след като елиминира с общ резултат 5:0 носителят на трофея в Лига Европа от миналия сезон Айнтрахт Франкфурт.

След успех с 2:0 в първия двубой в Германия днес пред собствена публика неаполитанци бяха дори по-убедителни, печелейки с 3:0 за радост на своите привърженици.

Виктор Осимен откри резултата в края на първото полувреме, засичайки с глава отлично центриране отдясно на Матео Политано.

Отново Осимен беше точен за 2:0 в 53-ата минута, като този път нападателят се възползва от асистенция на Джовани Ди Лоренцо и на празна врата удвои аванса на "небесносините".

С този си гол нигериецът се превърна и в първият футболист от своята страна, който бележи две попадения в мач от елиминационната фаза на Шампионската лига.

В 63-ата минута пък Пьотр Желински оформи крайното 3:0, след като беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

По този начин Наполи, който води убедително в Серия "А", продължава да мечтае за нещо голямо и в Шампионската лига, а следващият съперник на момчетата на Лучано Спалети ще стане ясен в петък (17 март) от 13.00 часа българско време, за когато е насрочена церемонията по теглене на жребия за четвъртфиналите.