Наполи отнесе и Аталанта и дръпна с 18 точки на върха в Серия А

наполи отнесе аталанта дръпна точки върха серия
21:38, 11.03.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Наполи увеличи преднината си на върха в италианската Серия А на 18 точки, след като победи с 2:0 Аталанта в двубой от 26-ия кръг на първенството.

"Партенопеите" откриха резултата на стадион "Диего Армандо Марадона" в 60-ата минута благодарение на отнетата топка в центъра от Андре-Франк Замбо Ангиса, който комбинира с Осимен, оттам я пое Кварацхелия, който тръгна на скорост и подминавайки двама защитници я прати с мощен изстрел в мрежата.

Домакините оформиха крайния резултат в 77-ата минута с гол на Рахмани с глава, който вкара след центриране на Елиф Елмас от ъглов удар.

Така след 26 кръга Наполи вече има 68 точки, а след като вчера Интер отстъпи с 1:2 на Специя, преследвачите са с 50 на 2-ото място. Аталанта пък заема шестата позиция с актив от 42 пункта, на 7 точки пред наказания с отнемането на 15 пункта отбор на Ювентус.