Наполи се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига след нов разгром над Аякс

22:45, 12.10.2022
Чете се за: 02:52 мин.
наполи класира финалите шампионската лига нова разгром аякс

Отборът на Наполи постигна победа с 4:2 при домакинството си на Аякс в мач от четвъртия кръг на А в Шампионската лига.

Съставът на Лучано Спалети откри резултата на стадион „Диего Армандо Марадона“ в четвъртата минута, когато Пьотър Жиелински пусна меко извеждащо подаване зад защитата на амстердамския тим в наказателното поле, където Ървинг Лозано стреля с глава, разписвайки се в далечния долен десен ъгъл на вратата, пазена от Ремко Пасвеер.

Неаполитанци удвоиха преднината си след малко повече от четвърт час игра. Хвича Кварацхелия проби по левия фланг и пусна успоредно подаване по земя в пеналтерията на Аякс, където Джакомо Распадори овладя, нагласи си топката за левия крак и с мощен изстрел прати неспасяемо топката в близкия горен десен ъгъл на стажа Пасвеер.

Нидерландския гранд намали изоставането си четири минути след началото на втората част, когато Калвин Баси центира отляво в наказателното поле на домакините, където връхлитащият Дейви Класен с глава прати топката в десния ъгъл на вратаря АЛекс Мерет, който успя да стигне до топката, но не и да я спаси.

Наполи отново върна преднината си от два гола в 62-ата минута чрез Кварацхелия, който бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Тимбер в наказателното поле на гостите.

Осем минути преди края на редовното време шампионът на Нидерландия също получи правото да изпълни дузпа за нарушение Жезус срещу Броби в наказателното поле на неаполитанците. Зад топката застана Бергвайн, който реализира.

Крайният резултат оформи Виктор Осимен в последната 90-ата минута на мача след фатална грешка на Дейли Блинд.

В класирането Наполи е лидер с 12 точки, докато Аякс е трети с три пункта. Втори е Ливърпул със 7 точки, а на дъното е Глазгоу Рейнджърс с една точка.

Голям интерес към новата програма за саниране - в Благоевград са първенци по обновени блокове
Валери Божинов: Напуснах Септември от солидарност към Славко Матич