Наполи сломи Емполи като домакин за десета поредна победа в Серия А

21:45, 08.11.2022
Чете се за: 01:55 мин.
наполи сломи емполи домакин десета поредна победа серия

Отборът на Наполи постигна победа с 2:0 при домакинството си на Емполи в двубой от междинния 14-и кръг на италианската Серия А.

Неаполитанци откриха резултата на стадион „Диего Армандо Марадона“ в 69-ата минута чрез Ирвинг Лозано, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Разван Марин срещу Виктор Осимен в наказателното поле на гостите.

Десетина минути преди края на редовното време съставът на Емполи остана с човек по-малко на терена, след като бранителят Себастиано Луперто извърши нарушение срещу голмайстора Лозано и бе санкциониран с жълт картон, който бе негов втори в мача и реферък Лука Пайрето му показа червен картон и го отпрати към съблекалните.

Съставът на Лучано Спалети очаквано се възползва от численото си преимущество и удвои преднината си в 88-ата минута. Тогава Лозано центрира отдясно в наказателното поле на Емполи, където Виктро Осимен остана под топката, но зад него връхлитащият Пьотр Жиелински с изстрел от движение по земя се разписа в долния ляв ъгъл на стража Гулиелмо Викарио.

В класирането Наполи е убедителен лидер с 38 точки, на девет пункта пред втория Милан. Емполи заема 14-ото място с 14 точки в актива си.

Волфсбург спря устрема на Борусия Дортмунд да окупира второто място в Бундеслигата
Машини срещу бюлетини: Юристи внесоха подписка в парламента против хартиения вот