Наполи вкара шест гола на Сасуоло и се завърна към победите в Серия "А"

наполи вкара шест гола сасуоло завърна победите серия
от БНТ , Източник: БГНЕС
18:24, 30.04.2022

Наполи разби Сасуоло с 6:1 като домакин в мач от 35-ия кръг на италианската Серия "А".

Неаполитанци убиха интригата още през първото полувреме, когато вкараха четири безответни гола в мрежата на гостите. Калиду Кулибали, Виктор Осимен, Ървинг Лозано и Дрис Мертенс бяха точни за домакините. След почивката Мертенс вкара второто си попадение в срещата, а Амир Рахмани отбеляза шестия гол за Наполи.

Максим Лопес оформи крайния резултат, реализирайки почетното попадение за Сасуоло три минути преди края на редовното време.

Наполи е на четири точки от първия в таблицата Милан, който тепърва ще играе своя мач. Сасуоло е десети с 46 пункта. В следващия кръг Наполи гостува на Торино, докато Сасуоло приема Удинезе.

В друг двубой от съботната програма Каляри отстъпи на Верона с 1:2 у дома.

Рамадан Аталай, ДПС: Газът за 70 евро от Русия ще го получаваме за 100 и няколко от Гърция
От Чикаго до Киев: Презокеанска помощ по време на война