Наполи застана еднолично начело в Серия "А" след убедителен успех над Кремонезе

23:46, 09.10.2022
Чете се за: 01:50 мин.
наполи застана еднолично начело серия убедителен успех кремонезе

Съставът на Наполи застана еднолично начело в класирането на Серия "А", след като записаха четвъртия си пореден успех в първенството и осми във всички турнири.

В среща на 9-ия кръг момчетата на Лучано Спалети надиграха с 4:1 като гост новака Кремонезе, който продължава да бъде от един от двата тима, които продължават да търсят първия си успех в шампионата.

Матео Политано даде аванс на неаполитанци с гол от дузпа в 26-ата минута, но Сириел Десерс възстанови паритета скоро след началото на второто полувреме.

Синът на Диего Симеоне Джовани обаче върна аванса на гостите в 76-ата минута, възползвайки се от асистенция на Марио Руи.

Убедителният успех за Наполи пък бе оформен в добавеното време на срещата с два бързи гола на Ървинг Лозано и Матиас Оливейра.

По този начин "небесносините" от Неапол оглавиха еднолично подреждането в шампионата с 23 точки на върха, на две пред 2-ия Аталанта. Кремонезе е на предпоследното 19-о място с едва 3 пункта.

В друг двубой от кръга Рома надигра с 2:1 като домакин състава на Лече.

Барселона оцеля срещу Селта на "Камп Ноу"