НБА разширява плейофите през 2021 г. с турнира Play-In във всяка конференция

14:59, 18.11.2020
Чете се за: 00:59 мин.
Баскетбол
нба разширява плейофите 2021 турнира play всяка конференция

НБА обявява формат на сезон 2020-21 години, който ще включва в себе си play-in турнир за определяне на отбора, който ще заеме седмо и осмо място на плейофите във всяка конференция. Заради пандемията редовния сезон е съкратен до 72 игри и ще започне на 22 декември.

Управителният съвет на НБА обяви, че сезонът ще бъде организиран на два етапа - първият от 22 декември до 4 март, последван от почивка за всички звезди (5-10 март), а втората половина на сезона ще се проведе от 11 март до 16 май.

Отборите, класирани на седмо и осмо място във всяка конференция, ще играят по една игра, а победителят ще бъде номер 7 в плейофите.

Отборите с деветия и десетия най-добър резултат ще играят игра, в която победителят в това състезание ще се изправи срещу губещия в играта седем-осем за правото да стане № 8 в плейофите.

По този начин отборите 7 и 8 ще трябва да спечелят само една игра в два опита, докато отборите 9 и 10 ще трябва да спечелят две поредни победи.

Графикът от 72 мача, в сравнение с традиционния сезон от 82 мача, няма да бъде перфектно балансиран.

Лигата заяви: "графикът за второто полувреме ще включва останалите 72 мача на всеки отбор, които не са планирани през първото полувреме, както и всички игри, отложени през първото полувреме, които могат да бъдат разумно добавени към графика за второто полувреме."

Плейофите трябва да приключат на 22 Юли, тоест ден преди церемонията по откриването на отложените Олимпийски Игри в Токио.