Нефтохимик 2010 се бори, но отстъпи на Олимпиакос в квалификациите на Шампионската лига

нефтохимик 2010 бори отстъпи олимпиакос квалификациите шампионската лига
23:06, 10.11.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Българският волейболен шампион Нефтохимик 2010 Бургас загуби от гръцкия Олимпиакос с 1:3 (20:25, 29:27, 17:25, 24:26) гейма в първия си двубой втория квалификационен кръг на Шампионската лига, който се изигра в зала "Дунав" в румънския град Галац.

Първият гейм тръгна точка за точка, но средата на гейма "червено-белите" дръпнаха с 16:11 и в крайна сметка спечелиха първата част с 25:20.

Във втория гейм Олимпиакос започна отново уверено и поведе с 6:2, но въпреки това бургазлии намериха сили да се върнат в борбата и все пак да измъкнат частта след 29:27 в своя полза.

Третият сет премина изцяло под контрола на гърците, които го спечелиха с 25:17, а в четвъртия те отново имаха комфортен аванс при 22:18. Момчетата на Атанас Петров обаче отказаха да се предадат и стигнаха до 23:23, но за жалост не успяха да довършат обрата и след 26:24 шампионите в южната ни съседка сложиха точка на спора в мача.

По-рано днес в първия двубой от групата домакините от Галац се наложиха над украинския Прометей с 3:0

В утрешния ден Нефтохимик 2010 Бургас ще изиграе втория си мач срещу румънския тим от 18:00 часа.

За групите на Шампионската лига ще се класира първият отбор в групата, както и вторият, ако има по-добри показатели от подгласника от другата група.