Негативната серия на Андрей Рубльов продължава на турнира в Барселона

Най-високопоставеният в схемата, след отказването на Карлос Алкарас, загуби от Брандън Накашима с 6:4, 7:6(6).

от Константин Джаркин
17:32, 16.04.2024
живо григор димитров андрей рубльов полуфинал тенис турнира шанхай

Световният номер 8 Андрей Рубльов загуби от Брандън Накашима с 6:4, 7:6(6) за час и 53 минути във втори кръг на турнира от серията ATP 500 в Барселона. Това бе четвърта поредна загуба за руснака, след разочароващите му отпадания в Индиън Уелс, Маями и Монте Карло.

Загубата на Рубльов, както и отказването на Карлос Алкарас, означават, че двамата най-високопоставени в турнира са аут.

Американецът Накашима показа по-добри нерви в ключовите моменти, като проби сервиза на руснака при 4:4 в първия сет и след това успя да затвори сервиз гейма си.

Вторият сет вървя гейм за гейм, като световният номер 87 отново имаше шанс да пробие Рубльов при 4:4, но поставеният под номер 2 в схемата се справи с трите точки за пробив и успя да се добере до тайбрек.

Двамата тенисисти си направиха общо пет мини пробива, като отново американецът показа по-добра игра в решителните моменти и успя да хвърли бомбата на тазгодишния турнир в Барселона.

На осминафиналите Накашима ще се изправи срещу победителя от двубоя между Томас Етчевери и Ник Хард.

Друг поставен се сбогува с участието си в този турнир. Номер 15 в схемата Борна Чорич загуби с 6:2, 7:5 от Факундо Диас Акоста за час и 37 минути. Аржентинецът ще се изправи срещу Фабиан Марожан или Лука Ван Аш.