12:33, 19.10.2020
Чете се за: 00:30 мин.
Тенис
невероятната 2020 рубльов продължава

Руснакът грабна четвърта титла през сезона, след като триумфира на домашната надпревара в Санкт Петербург от категория "ATP 500".

В спора за трофея Рубльов се наложи над хърватина Борна Чорич с резултат 7-6 (7-5), 6-4, като срещата продължи 1 час и 39 минути.

22-годишният тенисист допусна само една двойна грешка и реализира един пробив, по пътя към спечелването на втория сет.

Хърватинът от друга страна не получи нито един шанс да вземе подаване на противника си и така не успя да запише първа победа в кариерата си срещу него.

До момента Рубльов е спечелил и четирите си мача срещу Чорич.

За руснака тази титла е шеста в кариерата му и четвърта за сезон 2020. По-рано тази година той стана шампион в Хамбург, Аделаида и Доха и по този начин се изравни на върха с Новак Джокович, като двамата са тенисистите с най-много титли през настоящия сезон.