Нотингам Форест и Челси поделиха точките

20:19, 01.01.2023
нотингам форест челси поделиха точките

Отборите на Нотингам Форест и Челси завършиха наравно 1:1 в среща от 18-ия кръг на Висшата лига, играна на "Сити Граунд" в Нотингам.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме, като през първото гостите от Лондон бяха по-активни и това даде резултат в 16-та минута. "Сините" организираха атака отляво, което завърши с центриране, при което бранителят на Форест Уили Боли бе на път да си отбележи куриозен автогол с пета, но за него късмет топката се отби от напречната греда.

Впоследствие обаче кълбото стигна до Рахийм Стърлинг, който отблизо нямаше как да сбърка и беше точен за 1:0.

След почивката обаче домакините бяха по-добрия отбор на терена и в 63-ата минута стигнаха до равенството чрез Серж Орие, който се разписа след разбъркване в наказателното поле на Челси, причинено от ъглов удар за Форест.

До края на срещата нов гол не падна и така двата тима трябваше да се задоволят с по една точка.

В подреждането Челси е на 8-та позиция с актив от 25 пункта, докато Нотингам Форест остава в зоната на изпадащите с 14 точки.