Нов апарат за лечение на мозъчни заболявания в Столичната болница "Св. Иван Рилски". Той е закупен със средства от здравното министерство. Инвестицията е за 2.4 млн. лв.
Апаратът ще спести десетки хиляди левове на НЗОК за лечение на пациенти в чужбина. От болницата са в готовност да канят световноизвестни лекари за по-сложни операции.

Апаратът е втори в България. Първият отново е в болница "Св. Иван Рилски", но е на 10 години.
Ангиографът е окомплектован с всички програми и пособия за невро-насочени интервенции, позволяващи извършването на целия спектър ендоваскуларни мозъчни процедури.
Новият апарат ще облъчва с по-малки дози лекари и пациенти. С уникалната технология се получават най-прецизни висококачествени образи при възможно най-ниска радиационна доза.

Здравният министър Костадин Ангелов откри биплановия ангиограф.

Снимки: Десислава Кулелиева
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Шефът на ВиК-Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро