11:09, 25.08.2020
Чете се за: 01:27 мин.
Тенис
новак джокович анди мъри продължават напред йорк

Настоящият и бившият номер 1 в света спечелиха мачовете си от втори кръг на надпреварата от сериите Мастърс в Синсинати, която заради COVID-19 тази година се провежда в Ню Йорк.

Джокович се справи със съпротивата на литовеца Ричардас Беранкис след 7:6, 6:4 като успеха въобще не дойде лесно за сръбския тенисист.

В първият сет, първия удар нанесе Беранкис, пробивайки Ноле за 4:3. Джокович реагира светкавично и след моментален рибрейк изравни резултата.

До края на сета, нови пробиви нямаше и логично развръзката трябваше да се реши в тайбрек.

В дългия гейм Джокера пое инициатива от самото начало и след 7:2 точки поведе с 1:0 сета.

Вторият сет беше фестивал на пробивите като двамата си размениха общо пет в десетте изиграни гейма.

Беранкис първо поведе с 2:0, преди Новак да изравни за 2:2. Този сценарий се повтори и в следващите четири гейма като отново литовецът първоначално имаше аванс, но впоследствие сърбинът изравни.

При 4:4 дойде и решителният пробив в мача за Ноле, който взе на 15 подаването на съперника си. След това на свой сервис, световният номер 1 нямаше никакви проблеми и с нов гейм, в който загуби само една точка, затвори мача.

В следващия кръг Джокович ще срещне представителя на домакините и двукратен 1/4 финалист от "Australian Open", Тенис Сандгрен.

Напред в турнира продължава и шампионът от 2008-ма и 2011-та, Анди Мъри. Британецът записа най-голямата си победа след завръщането си на корта, отстранявайки световният номер 7, Александър Зверев. Успехът за Мъри дойде след здрава трисетова битка, продължила малко над 2 часа и половина.

Бившият номер 1 в света проби Зверев за 3:1 в първия сет и запази аванса си до края, за да затвори частта след 6:3.

Във вторият сет резултатът се повтори, но с обратен знак. Този път решителния пробив дойде чак в осмия гейм на сета, след като германския тенисист бе пропуснал три поредни възможности при предишното подаване на Мъри.

Решителният сет предложи няколко обрата. Първо Мъри поведе с пробив за 3:1, но след това Зверев обърна развоя, за да излезе напред при 5:4.

Сервирайки за мача обаче германецът се пропука и това даде възможност на Мъри да се върне в битката за победата.

В 12-ия гейм Зверев отново не издържа на напрежението и след нов пробив, в край на сметка загуби мача след 5:7.

За Анди Мъри предстои мач срещу канадеца Милош Раонич, който отстрани Дан Евънс от Великобритания.

В турнира участието си продължават още: Аляж Бедене, Карен Хачанов, Джон Иснър, Райли Опелка, Ян-Ленард Щруф и Матео Беретини.

ЕС настоя за разследване за Навални, Кремъл определи заключенията за отравяне като прибързани
Сачева: Предлагаме диференцирано увеличение на стандартите за социални услуги в Бюджет 2021